Winnica Miasto idei

12 października na specjalne zaproszenie Prezydenta Kielc, Winnica i mer Siergiej Morgunow będą gośćmi wydarzenia „Kielce Seniorom” i partnerem Międzynarodowych Targów Seniora.

Winnica – miasto idei

Winnica to komfortowe europejskie miasto w samym sercu Ukrainy, stolica Podola. Miasto, które łączy wielowiekową historią, niewiarygodną piękność przyrody oraz nowoczesny poziom życia.

Winnica jest jednym z najbardziej rozwiniętych centrów medycyny we Wschodniej Europie w tym w szczególności stomatologii, okulistyki, kardiologii i neurochirurgii. Region Winnicki słynie z unikalnych sanatoriów radonowych w Chmielniku.

Dotrzeć się do Winnicy można autobusami rejsowymi i koleją (bezpośrednie połączenie Intercity z Przemyśla) oraz samolotem (transfer z lotnisk w Kijowie trwa do 3 godzin).

Pobyt w Winnicy można połączyć z ciekawymi wycieczkami po mieście i regionie, odwiedzeniem kilkudziesięciu muzeów i pałaców, restauracji i kawiarni z unikalną atmosferą, w których otwiera się cała paleta smaków kuchni podolskiej. Wyjątkowo pyszne są w Winnicy różne słodycze, produkowane przez lokalne fabryki i cukiernie.

Szczytem wrażeń dla turystów będą rejsy statkiem motorowym po rzece Boh i oglądanie największej w Europie multimedialnej fontanny.

Partnerstwo pomiędzy regionami kieleckim i winnickim zawiązane zostało jeszcze w 1958 r. Pierwsza Umowa dotycząca współpracy miast Kielce i Winnica podpisana została w roku 1974.

12 października na specjalne zaproszenie Prezydenta Kielc Winnica i mer Siergiej Morgunow będą gośćmi wydarzenia „Kielce Seniorom” i partnerem Międzynarodowych Targów Seniora.

Wystawcy i prelegent z Ukrainy

Przedstawicielom z Urzędu Miasta w Winnicy towarzyszyć będą wystawcy z 8 firm z Winnicy oraz z terenu Ukrainy, m.in. z branży medycznej czy turystycznej.

Wśród prelegentów zaproszonych do wystąpień w trakcie panelu dyskusyjnego AKTYWIZACJA+, w ramach Międzynarodowych Targów Seniora (12 października), znajdzie się Andrij Rewa – od połowy lat 90-tych związany z samorządem Winnicy – partnerskiego miasta Kielc, gdzie dwukrotnie pełnił funkcję zastępcy mera.

Andrij Rewa w największym stopniu zasłużył się pełniąc od 2016 r. stanowisko ministra polityki społecznej w rządzie Wołodymyra Hrojsmana, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie i realizację polityki prospołecznej i prosenioralnej. W trakcie panelu będzie można wysłuchać jego doświadczeń i wrażeń z realizowanych działań oraz wziąć udział w dyskusji służącej wymianie dobrych praktyk w zakresie polityki prosenioralnej, a także zadać pytania.

Zapraszamy do udziału – 12 października (sobota), godz. 12:00-14:00.
WSTĘP WOLNY!